Budoucnost je tady. Domácí přístroje můžete ovládat na dálku mobilem

Představte si následující situaci: Zatímco sedíte v práci, venkovní teplota nečekaně klesne na minus dvacet stupňů. Člověku je zima už z pouhého pohledu z okna. Vy jste ale naprosto v klidu. Vezmete do ruky mobil a s jeho pomocí si zapnete doma topení. A pro jistotu také na dálku spustíte přímotop na chatě – nechcete přece, aby vám zamrzly a popraskaly rozvody vody. Že vám to celé připadá jako utopie? Dnes už nejde o nic nedostupného. Stačí si pořídit chytrou GSM zásuvku Hütermann GS-40 a hlavními hrdiny popsaného příběhu můžete být právě vy.

GSM zásuvka s termostatem GS40
GSM zásuvka s termostatem Hütermann GS-40

Pokračování textu Budoucnost je tady. Domácí přístroje můžete ovládat na dálku mobilem

Ročně u nás dochází k 17 000 požárů. Alarmující číslo mohou snížit hlásiče za pár stovek

Za posledních pět let museli hasiči v České republice vyjíždět průměrně k 17 016 požárům ročně. V roce 2015 se tento počet vyšplhal dokonce k dvaceti tisícům. Alarmující čísla, která se můžeme dočíst v ročenkách Hasičského záchranného sboru ČR, by se však dala rapidně snížit – řadě neštěstí, která zapříčiní oheň, lze předejít díky kompaktnímu hlásiči požáru. Jde o nenápadný přístroj, který stojí pár stovek, a přitom může zachraňovat životy.

hasiči
Kompaktní požární hlásič může zabránit ničivému požáru.

Pokračování textu Ročně u nás dochází k 17 000 požárů. Alarmující číslo mohou snížit hlásiče za pár stovek

Ultrazvukové aroma difuzéry: nejzdravější způsob, jak provonět domov

Elektronický aroma difuzér udělá z jakéhokoliv interiéru místo, které prostě nelze nemilovat. Tento přístroj je totiž nejen stylovou dekorací, ale i zařízením, které dokáže intenzivně působit na lidské smysly. Váš interiér ozvláštní příjemnou hrou barev a světel, zvlhčí vzduch a hlavně celou místnost naplní okouzlující vůní. Aroma přitom uvolňuje za pomoci ultrazvukové technologie, takže neprodukuje žádné škodlivé látky. Zcela přírodní cestou vám zkrátka vytvoří příjemné prostředí, do nějž se budete rádi vracet.

Aroma difuzér
Aroma difuzér provoní váš domov a navíc se stane jeho nevšední ozdobou.

Pokračování textu Ultrazvukové aroma difuzéry: nejzdravější způsob, jak provonět domov

Smrtelné nebezpečí jménem oxid uhelnatý číhá i u vás doma. Předejděte neštěstí s detektorem CO

Je docela možné, že jste dosud o této hrozbě vůbec nevěděli. S velkou pravděpodobností se však týká i vás a vaší rodiny. Pokud totiž máte doma plynový kotel, sporák, krb nebo třeba obyčejná kamna na uhlí, vystavujete sebe i své blízké nebezpečí úniku oxidu uhelnatého (CO). Jde o prudce jedovatý plyn, který navíc lidské smysly nedokážou zaznamenat. Dnes už však naštěstí existuje snadné řešení, jak se otravy oxidem uhelnatým vyvarovat. Stačí si pořídit moderní detektor CO. Toto preventivní opatření je poměrně levné, a přitom může zachraňovat životy.

Tichý zabiják

Oxid uhelnatý (dříve označovaný jako kysličník uhelnatý) vzniká při nedokonalém spalování fosilních paliv, tedy ropy, zemního plynu či uhlí. Máte-li tak doma jakýkoliv spotřebič, který pracuje se zmíněnými surovinami, hrozba jménem CO může zasáhnout i vás. Pokud zkrátka dojde k nějaké poruše vašeho plynového kotle, krbových kamen, karmy či malého přenosného topidla, máte zaděláno na malér. Do vzduchu se může začít uvolňovat oxid uhelnatý, jehož působení vám může způsobit trvalé zdravotní následky, a dokonce i smrt.

Krbová kamna – možný zdroj CO (oxidu uhelnatého)
I malá krbová kamna mohou být zdrojem jedovatého oxidu uhelnatého.

Pokračování textu Smrtelné nebezpečí jménem oxid uhelnatý číhá i u vás doma. Předejděte neštěstí s detektorem CO