Ultrazvukové aroma difuzéry: nejzdravější způsob, jak provonět domov

Elektronický aroma difuzér udělá z jakéhokoliv interiéru místo, které prostě nelze nemilovat. Tento přístroj je totiž nejen stylovou dekorací, ale i zařízením, které dokáže intenzivně působit na lidské smysly. Váš interiér ozvláštní příjemnou hrou barev a světel, zvlhčí vzduch a hlavně celou místnost naplní okouzlující vůní. Aroma přitom uvolňuje za pomoci ultrazvukové technologie, takže neprodukuje žádné škodlivé látky. Zcela přírodní cestou vám zkrátka vytvoří příjemné prostředí, do nějž se budete rádi vracet.

Aroma difuzér
Aroma difuzér provoní váš domov a navíc se stane jeho nevšední ozdobou.

Šetrné díky ultrazvuku

Aroma difuzéry, které si můžete pořídit v e-shopu společnosti Hütermann, fungují na principu ultrazvuku. Jedná se o vůbec nejšetrnější způsob, kterým můžete dosáhnout příjemného a velmi intenzivního provonění interiéru. Každý difuzér je vybaven nádobkou, do které stačí nalít obyčejnou vodu a poté přidat pár kapek esenciálního oleje. Po zapnutí přístroje se pak začne voda za pomoci ultrazvuku měnit v páru, kterou už difuzér postupně uvolňuje do ovzduší. Tím jednak zvlhčuje vzduch, a jednak (a to především) šíří po pokoji vůni a blahodárné látky použitého oleje.

Pára se právě díky ultrazvukové technologii (ultrasonické kmitání) tvoří v difuzéru zastudena. Nedochází tedy k žádnému spalování, které by vedlo ke vzniku řady nezdravých, nebo přímo karcinogenních látek (jako je tomu u jiných typů aromalamp či u klasických aromatických svíček). Kromě toho pak také chladná pára neničí prospěšné látky, které jsou v esenciálních olejích obsaženy. Použití ultrazvukového aroma difuzéru je tak naprosto bezpečné, zdravotně nezávadné, a při použití vhodného esenciálního oleje může být dokonce léčivé.

Blahodárné účinky esenciálních olejů

Vodu v ultrazvukovém aroma difuzéru můžete doplnit o pár kapek jakéhokoliv vonného oleje, ideální variantou je však použití olejů esenciálních. Ty jsou totiž stoprocentně přírodní.

Esenciální olej je vlastně čistým výtažkem vůně z nějaké rostliny (ať už z jejího květu, plodu, listu, nebo třeba kůry). Levandulový esenciální olej tak např. obsahuje pouze ty látky, které v přírodě dodávají levanduli její typickou vůni.

Levandule
Díky aroma difuzéru může váš byt vonět po levandulích.

Kromě samotné vůně však mohou mít esenciální oleje i blahodárné účinky na vaše zdraví a psychiku. Pozitivní vliv mohou mít třeba na kvalitu spánku a pomoci mohou i při únavě, nachlazení nebo třeba depresích.

Klasické vonné oleje bývají naproti tomu vyrobeny syntetickou cestou a na lidský organismus nemají takřka žádné účinky.

Ve spojení s přírodními esenciálními oleji je ultrazvukový aroma difuzér ideálním prostředkem na aromaterapii (léčba vůněmi). Při použití těch správných olejů se s ním tedy můžete zbavit celé řady svých neduhů. Nebo jim alespoň účinně předcházet. Esenciální olej z máty má například blahodárný vliv na dýchací cesty, tymián odvádí z těla toxiny a vůně hřebíčku příjemně prohřeje vaše tělo. Výtažek z meduňky vám zase pomůže čelit migréně, vůně santalového dřeva působí jako afrodiziakum a esenciální olej z eukalyptu spolehlivě odhání komáry. Možností využití je zkrátka dost a dost.

Terapie vůní i světlem

Možná by vás to ani nenapadlo, ale čich je smyslem, který nejvíc ovlivňuje naši náladu. Vůně a pachy totiž přijímá ta část našeho mozku, jež pracuje i s emocemi a pamětí. Příjemná vůně tak může člověku takřka okamžitě zlepšit náladu či vyvolat milou vzpomínku. A právě proto je tolik důležité, abychom si doma i v práci vytvořili prostředí, které nám svou vůní vyhovuje. Ultrazvukový aroma difuzér je k těmto účelům přímo stvořený. Zkuste si ho doma zapnout, pohodlně se usaďte a prostě relaxujte.

Moderní elektronické difuzéry však nejsou jen o oslnivých vůních – použít se dají i k takzvané chromoterapii (léčbě světlem a barvami). Tyto přístroje totiž bývají vybaveny LED podsvícením, které mění barvy, takže příjemně působí nejen na náš čich, ale i zrak. Každý difuzér za chodu pozvolna mění své barvy, čímž vytváří zajímavý duhový efekt. Podsvícení je zde velmi decentní. Kdyby vás však přece jen rušilo, můžete jej úplně vypnout. Některé modely aroma difuzérů pak také umožňují zastavit střídání světel na jedné vybrané barvě.

Nenásilné barevné efekty navíc činí z aroma difuzérů i skvělý doplněk do dětských pokojů. Hojně se tato zařízení využívají i namísto nočních lampiček – děti díky nim dobře čelí strachu z tmy a daří se jim lépe usnout.

Tišší než šepot

Ultrazvuková technologie zajišťuje aroma difuzérům velmi tichý chod. Hlasitost těchto přístrojů zpravidla nepřekračuje hodnotu, kterou má lidské šeptání. Difuzér si tak můžete bez obav umístit i do ložnice nebo třeba do kanceláře. Během spánku ani při soustředěném pracovním nasazení přitom nebudete absolutně ničím rušeni.

Nízká hlasitost aroma difuzérů
Předností aroma difuzérů je i jejich velmi nízká hlasitost.

Napájení ze zásuvky i z rozhraní USB

V naší nabídce najdete aroma difuzéry, které jsou napájeny z klasické elektronické zásuvky, ale i menší modely, jež stačí připojit do USB portu počítače či notebooku. Ty se skvěle hodí k použití v kanceláři a doporučit je můžeme i třeba studentům.

Moderní funkce pro ještě větší komfort

Některé modely aroma difuzérů disponují dvěma stupni intenzity vypouštění páry. Můžete si tak sami zvolit, jak silnou vůni chcete doma mít. V případě difuzérů, které mají jen jeden stupeň, si však můžete intenzitu regulovat také – množstvím esenciálního oleje, který do přístroje nakapete.

Moderní aroma difuzéry mají také zabudovaný časovač, díky němuž si můžete zvolit, jak dlouho budou pracovat – na výběr většinou máte 1, 2, 3 či 6 hodin. Po zvolené době se zařízení samo vypne. V případě zájmu pak můžete mít aroma difuzér spuštěný i nepřetržitě. Pokročilé modely těchto přístrojů se přitom automaticky vypnou ve chvíli, kdy v jejich nádržce dojde voda. Doba, po kterou vydrží difuzér pracovat, záleží na objemu jeho nádržky.

Špičkový aroma difuzér Hütermann Y02 je pak např. vybaven i dálkovým ovladačem. Pomocí něj můžete pohodlně pracovat se všemi nabízenými funkcemi.

Aroma difuzéry Hütermann Y02
Aroma difuzér Hütermann Y02 je dostupný ve dvou designových provedeních.

Nevšední ozdoba interiéru

V první řadě vám aroma difuzéry příjemně provoní domácnost, zároveň se však mohou stát i její stylovou ozdobou. Tyto přístroje totiž vynikají originálním designem, díky němuž jsou elegantním bytovým doplňkem i ve chvíli, kdy jsou vypnuté.

Vybírat můžete z difuzérů mnoha barev i tvarů. Oblíbené jsou například přístroje, které svým vzhledem připomínají dřevo.

V poslední době jsou aroma difuzéry u nás i ve světě obrovským hitem. Lidé si je pořizují do obýváků, ložnicí, koupelen, ale i do kanceláří, na recepce hotelů či do čekáren lékařských ordinací. A není divu. Jedná se o jedinečná zařízení, která pomáhají vytvářet příjemné, voňavé a zdravé prostředí. Prostředí, ve kterém je radost být.

3 komentáře u „Ultrazvukové aroma difuzéry: nejzdravější způsob, jak provonět domov“

 1. Dobrý den, v jaké frekfenci ultrazvuk pracuje, je vhodny do interiéru, kde jsou zvířata? Ta mají velmi jemný sluch a na ultrazvukové působeni velmi reagují-konkrétně kočky. Mám obavu, aby je ultrazvukové působení neznervozňovalo. Děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den, prosím Vás je ultrazvukový aroma difuzér vhodný do domácnosti s kočkou? Nejde mi ani tak o aroma oleje, ale o ultrazvuk. Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   z vlastní zkušenosti (máme doma kočku i aromadifuzér) mohu potvrdit, že kmitočet generátoru mlhy kočce nevadí.
   Nemáme ani zprávy od jiných zákazníků, že by tento problém řešili.

   S pozdravem
   Petr Trnka
   Hutermann E.E.D. a.s

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *